„Máme zájem na tom, aby byl dům odstraněn a na vzniklém prostoru byly vybudovány nějaké obchodní prostory,“ uvedl starosta města Zdeněk Pánek. Podle něho je nyní předčasné hovořit o termínech naplnění záměrů. „Smlouva o prodeji nemovitosti není ještě podepsána,“ dodal starosta.

Kupní cena za nemovitost by se měla pohybovat kolem šesti milionů korun.
Sama radnice se možností odkoupení ubytovny zabývala v prosinci 2004 a letos v létě. Důvodem jednání byl vždy nedostatek bytů v Bystřici. Podle Pánka však zastupitelstvo nákup objektu neschválilo, neboť náklady na jeho rekonstrukci činí více než 30 milionů. „Tyto částky se nám zdály neúměrné efektu. Budeme se snažit bytovou výstavbu řešit jiným způsobem,“ poznamenal Pánek.

Ubytovna s téměř padesáti byty byla do jisté doby plně obsazena. „Většina zde bydlících zaměstnanců firmy TON měla asi dva roky smlouvu jen na dva měsíce. Věděli, že se musejí přestěhovat. Pokud jsem dobře informován, tak jen dva nebo tři nájemníci mají smlouvu na dobu neurčitou, tudíž nový majitel se bude muset zařídit podle této smlouvy a sehnat jim náhradní bydlení,“ sdělil Pánek.