V neděli odpoledne splnil přání klientky zařízení, čtyřiaosmdesátileté Ludmily Mrhálkové, která si v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata přála, aby se mohla setkat se svým filmovým idolem. Proto za ní v neděli na Mezinárodní den žen, do domova pro seniory Prasklicích Pavel Trávníček přijel.

„Přišli za námi a chtěli, abychom si něco přáli, nevěděli jsme co. Tak jsme dali hlavy dohromady a nakonec nás napadlo se setkat s panem Trávníčkem. On tady má kořeny, každé prázdniny sem se sestrou jezdil za babičkou a dědou,“ vysvětlila paní Ludmila, jak vlastně tento nápad vznikl.

Z portálu Ježíškova vnoučata toto přání pomohla splnit Michaela Milkulenková, která se do tohoto projektu zapojuje pravidelně každý rok. Prasklický domov pro seniory Starý Mlýn ji hned upoutal.

„Prasklice jsou blízko mého domova, chtěla jsem splnit přání někomu poblíž, proto jsem oslovila manželku a manažerku pana Trávníčka paní Moniku a domluvily jsme se,“ přiblížila mladá, usměvavá žena, která má sama velké přání, věnovat se v budoucnu novinařině a médiím.

„Jsem velmi dojatá, své pocity nedokáži ani popsat,“ usmívala se v neděli šťastná paní Ludmila. Jak přiznala, zároveň jí spadl velký kámen ze srdce. I když jsem se na naše setkání velice těšila, bála jsem se, jak se budeme bavit, říkala jsem si, jak to zvládnu. On byl ale velmi bezprostřední a milý. Tohle setkání s ním už nic nepřekoná,“ usmívala se šťastně babička.

Podle ní byl Pavel Trávníček skvělý, byla s ním legrace a dobře se s ním vykládalo.

Jak to bylo s Popelkou?

Nedělní setkání Pavla Trávníčka se seniory a hlavně s paní Ludmilou Mrhálkovou mělo pohádkovou atmosféru. Aby ne, vždyť jako duhová nit se se v něm odráželo téma pohádek a hlavně pohádky Popelka.

Všichni přítomní se tak mohli například dozvědět, že při natáčení tohoto filmu byla herečka Jana Hlaváčová těhotná a prozradila to, až měla točit scénu, kdy se sáněmi spadne do ledové vody.

„Věděli jste, že se Popelka měla natáčet v létě? Ale přípravy se nestihly, tak proto se filmovalo v zimě. A dovede si teď představit, kdyby Popelka nebyla natočená v zimě?,“ ptal se herec.

Podle Pavla Trávníčka však tvůrce kostýmů Theodor Pištěk (další autor kostýmů po tento film byl i Günter Schmidt, pozn. red.) odmítl kostýmy předělat. „Takže jsme lítali po kolena ve sněhu jen v tenkých punčochách,“ doplnil se smíchem další vzpomínku oblíbený herec.

A co říká na to, že byl věnovaný jedné ze svých fanynek jako dárek?

„Přání jsou od toho, aby se mohla plnit a já jsem rád, že jsem to mohl udělat. Doufám, že jsem nezklamal,“ usmál se Pavel Trávníček na sborové „Ne“.