V Uherském Hradišti se tato slavnost konala v pořadí potřetí. „Počet účastníků byl letos rekordní,“ konstatoval Petr Dujka, farář uherskohradišťské farnosti.
Podle jeho vysvětlení se tradice oslavy Božího těla váže ke středověké legendě. „Tehdy, při jedné z děkovných poutí věřící vedení českým knězem Petrem, dorazili do italského města Orvietta. Mši sloužil právě kněz Petr, který pochyboval o místě uložení Kristových ostatků. V jednom okamžiku kněz rozlil trochu vína, které se při odklízení korporálu proměnilo ve víno. Potřísněná látka se dodnes uchovává v Orviettu jako cenná relikvie a na oslavu Těla a Krve Páně se pořádají procesí,“ vysvětlil farář.
Slavnost Těla a Krve Páně připadající na čtvrtek po slavnosti Nejsvětější Trojice je v obecném církevním kalendáři zařazena mezi deset zasvěcených svátků. Obsahem svátku byla původně jen oslava Těla Páně (odtud pochází známý název Boží tělo), Krev Páně dostala svůj vlastní svátek 1. července, avšak až mnohem později: roku 1849 jej zavedl Pius IX.