Bude jich třiadvacet, což je pro řidiče v místě významný počet. Město vyjdou zhruba na 5,5 milionu korun, i když předpokládaná cena byla téměř o 1,7 milionu korun vyšší. „Ušetřené prostředky tak mohou být investovány jinde,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

V místě, kde jsou dnes podélná stání vzniknou díky zjednosměrnění ulice místa kolmá, celkem se tak vejde asi 70 aut. Počítá se i s přípravou pro nabíječky elektromobilů a s prostornějšími místy, která mohou využívat řidiči s hendikepem.

„Projekt zohlednil i to, aby úbytek zeleně byl co nejmenší. Za odstraněnou zeleň vysadíme novou,“ doplnil místostarosta Karel Holík.

close Na ulici SNP v Kroměříži přibyde 23 parkovacích míst info Zdroj: město Kroměříž zoom_in Na ulici SNP v Kroměříži přibyde 23 parkovacích míst

Práce mají být hotové letos v září a jsou rozdělené na etapy tak, aby pořád bylo alespoň částečně zachované parkování.

Ulice SNP je v pořadí další lokalitou na sídlišti, kde parkovací místa přibývají. Momentálně se deset míst buduje v ulici Čs. armády. Parkoviště by mělo řidičům sloužit nejpozději v polovině července. Už v minulém roce město dokončilo dvacet parkovacích míst v ulici Francouzská.

Vybrali jsme pro vás: