Svůj devátý ročník uzavřela v sobotu velkolepým ohňostrojem letošní Holešovská Regata. Festival přilákal tisíce diváků. A to i přes nepříznivé počasí, které zvláště v sobotu v podvečer panovalo.

Atmosféru si pochvaloval také frontman kapely Jelen Jindra Polák.

„Regata má specifickou atmosféru, takovou rodinnou,“ uvedl Polák.

„Člověk má pak pocit blízkosti divákům,“ vysvětlil Jindra Polák.

Kapela Jelen, která vydala před 14 dny nové album, zůstala po koncertě na autogramiádu.

Přívalové deště  v Kroměříži - 22. 6. 2019
Voda se prohnala Kroměříží, hasiči zasahovali i v nemocnici

NÁZOR DIVÁKŮ JE PRO TEXTAŘE DŮLEŽITÝ

„Máme rádi kontakt s fanoušky. Jsme hrozně nadšení, když můžeme po koncertě zůstat. Poznáme blíž diváky, dozvíme se, co pro koho která písnička znamená. To je pro mě, pro textaře, velice důležité,“ poznamenal Jindra Polák.

Řadu na podpis si vystály také dvě kamarádky. Tereza a Tereza.

„Moc se nám líbili. Máme z Jelena radost. Těší nás, že zůstali a podepsali se nám,“ byly spokojené obě Terezy.
Nejen Jelen však byl tahákem celé Regaty.

„Těšíme se na WOHNOUT!“ křičela trojice návštěvníků. „Trochu nás sice mrzí, že hrají brzy odpoledne, ale i tak super,“ nechala se slyšet Martina Pergerová, která jako Holešovanka festival ve svém městě vítá.

„Jsme rádi, že se tady něco koná. Dobrá hudba, moc jídla, moc pití,“ pochvalovala si Martina Pergerová.

– „Jsme festivalové typy. A Holešovská Regata je nejlepší. Nikde se nestojí žádné řady,“ vysekla návštěvnice Martina Pergerová poklonu pořadatelům.

Právě v době, kdy hrála její oblíbená skupina Wohnout, pršelo nejvíc. H

ana Talašová se svěřila, že déšť jim náladu nezkazil. „Koupili jsme si za 40 korun pláštěnku a je nám dobře,“ usmála se Hana Talašová.

Festival Holešovská regata  2019
OBRAZEM: Holešovská regata odstartovala

VYHRÁLA GORILA

Kapky na vodní hladinu dopadaly také v době, kdy se konala legendární přehlídka netradičních plavidel. Tentokrát s jasným výhercem. „Na prvním místě se umístilo plavidlo gorila od nábytkářské školy v Bystřici pod Hostýnem,“ oznámil vítěze jeden z moderátorů převlečených za piráta.

Učitel školy Radek Pluháček prozradil, že předloha pro letošní plavidlo – postava gorily – vzešla z kolektivního nápadu pedagogů.

„Pracovali na ní studenti ve svém volném čase. Dělali to ti, které tvorba bavila,“ vysvětlil Radek Pluháček.

Dodal, že na King Konga padlo asi 150 kilogramů dřeva. Ve většině případů se jednalo o zbytky.

„Kluci byli natření hnědou barvou na černochy. A to by nikdo nevěřil, že je ta anonymita úplně změnila. Ve skutečnosti jsou zakřiknutí, pomalu introverti. A tady, skryti pod barvou, tančili, dováděli,“ smál se Pluháček.

DATUM REGATY 2020 UŽ JE STANOVENO

Plavidlo gorily se líbilo také starostovi města Holešov Rudolfu Seifertovi, kterému se myšlenka přehlídky plavidel zamlouvá.

„Je to zajímavá akce. V okolí se nic podobného nekoná,“ pochválil starosta, který byl také členem poroty. Odtajnil, že všem dával okolo osmi devíti bodů. „Takže rozhodli asi jiní,“ míní starosta.

Devátý ročník Holešovské Regaty se navzdory nestabilnímu počasí vydařil. Ten příští, jubilejní, se uskuteční 19. a 20. června 2020.

Holešovská regata 2019 - přípravy na akci
Stavba pódia na Holešovskou Regatu zabrala 20 hodin