Koho bude volit, to ještě neví například Lenka Domanská z Kroměříže. „Zatím ještě vůbec nevím. K volbám určitě půjdu, ale rozhodnutá ještě nejsem," pokrčila rameny. Podobně je na tom i Radek Kolomazník: jak sám říká, ještě neměl čas si projít všechny kandidátky.

„Chtěl bych vybrat někoho, koho aspoň trochu znám, abych se pak nedivil, co je to za člověka," vysvětluje. Jasno zatím má v tom, komu svůj hlas nedá.

„Určitě nebudu volit komunisty ani žádné nové hnutí a uskupení. Tam není komu věřit. Asi skončím u pravicové klasiky," podotkl mladý muž.

Politické strany a hnutí stále ještě mají šanci získat nějaké voliče. Třeba Strana svobodných občanů se chce s lidmi setkávat každý den.

„Až do konce týdne budeme mít v Kroměříži na křižovatce ulic Vodní a Farní každé odpoledne malý stánek, kde se s námi budou moci lidé setkat a pobavit o všem, co je zajímá," poznamenal místopředseda strany ve Zlínském kraji Jan Ištvánek z Břestu.

Lidé, kteří se s představiteli strany dávají nejčastěji do řeči, chtějí podle něj hlavně vědět, jaký je jejich volební program, kdo kandiduje a také jak je jejich kampaň financována.

„V úterý ještě uspořádáme na náměstí ve Zlíně koncert a čekáme také na zásilku létajících draků, chtěli bychom totiž v Kroměříži udělat drakiádu," prozradil Ištvánek.

Bohatý program na poslední týden mají i holešovští kandidáti za KDU-ČSL. V neděli jezdili po městě s žebřiňákem taženým koňmi, přes týden – už bez koní – se u něj v ulicích města budou rozdávat propagační a informační materiály.

„Na každý den máme ještě naplánovaný výjezd a pak ještě několik osobních setkání s lidmi.V úterý pojedeme do Hulína, další den do Bystřice pod Hostýnem. Ale už to nebude žádné velké shromáždění," upřesnil za stranu Pavel Karhan.

Podle něj má menší kontaktní kampaň větší význam než masová shromáždění a přednášení.

„Lidé se víc ptají, zajímají se třeba hlavně o to jestli jim nepropadne hlas, dále je zajímá naše sociální politika a konkrétně podpora rodin," dodal Pavel Karhan.

Klidnější týden už budou mít kandidáti za Stranu zelených. „V regionu se víc soustředíme na komunální politiku a hlavně na projekt Zdravé Kroměřížsko. Máme ještě jeden tak trochu tajný projekt o zeleni, ale o něm nebudu víc prozrazovat," usmál se regionální předseda Jan Talafant.

Je přesvědčen, že Zelení jsou stále mezi těmi stranami, které budou volitelné.

„Většina lidí totiž nebude hlasovat podle toho, kdo měl větší billboardy nebo kdo rozdal více balónků, ale podle toho, co ti lidé dlouhodobě dělají a jací jsou," věří Talafant.

Máte už jasno v tom, zda půjdete k volbám a které politické straně dáte o víkendu svůj hlas? Podle čeho si vybíráte?