„Životní elán a přehled paní Kytnerové jsou obdivuhodné. Měl jsem tu čest se s ní setkat už potřetí a stále mě okouzluje svou bezprostředností, vtipem a zájmem o dění ve svém okolí,“ prohlásil kroměřížský starosta Jaroslav Němec, který nechyběl mezi gratulanty.

I když jubilantku v poslední době trochu zlobí srdíčko, nemění prý své zvyky a životní styl.

„Mám ráda dobré jídlo, s chutí si dám kachnu se zelím nebo jakoukoliv zabijačkovou specialitu, třeba prejt, tlačenku, ale i pizzu, neodmítnu sklenku piva nebo štamprličku fernetu,“ popisuje paní Magdalena.

Letos v zimě jí v období chřipek potrápilo nachlazení, ale i z něho se díky péči syna a snachy dostala a už se těší na jaro a sluníčko, které si užívá na balkoně. Čte knihy, noviny, sleduje televizní vysílání, na zprávy se dívá na různých stanicích, aby si udělala vlastní objektivní názor, má také výborný přehled o politicích i celebritách. 

Magdalena Kytnerová se narodila 17. března 1911 v rakouském Mödlingu a po smrti rodičů ji vychovávala babička a posléze tety. Vdávala se v roce 1942, s manželem žila v Brně. Narodily se jí dvě děti, dcera žije v Německu a syn Václav o ni spolu s manželkou pečuje.

Dvojici už zvěčněných pánů - Palackého a Stojana doplnil v Hulíně v posledních dnech také Karel Havlíček Borovský.
Další netradiční grafitti v Hulíně: sprejer tentokrát ztvárnil Havlíčka