Outdoorová výstava „Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město“ jednak nabídne mnoho informací o samotném rabínovi, ke kterému se letos váže významné výročí – 400 let od jeho narození, dále je možné si přečíst několik židovských pověstí nebo se dozvědět o významných holešovských Židech. „Tato výstava ale není založena pouze na informacích, součástí je totiž prezentace děl studentů ZUŠ F. X. Richtera, kteří se taktéž nechali inspirovat židovskou tematikou,“ prozradila radniční mluvčí Hana Helsnerová.

Panely jsou rozmístěné na několika místech, trasa vede z náměstí Dr. E. Beneše, přes náměstí sv. Anny, skrze zámek, kolem kovárny, židovského hřbitova a synagogy a končí na náměstí Svobody. Všechna stanoviště jsou zakreslena v mapě, která je umístěna na každém panelu.

„Druhou výstavou, tentokrát s jarním nádechem, pak návštěvníci najdou od pondělí 1. března na nádvoří zámku v oblíbené galerii za sklem. Prosklené arkády ozdobí jarní motivy a nádherné krajky ze sbírky Martiny Stiborové z Brusného v krásném a nápaditém aranžmá Lenky Jagošové,“ láká Helsnerová

Obě výstavy jsou k vidění zdarma, samozřejmě bude možné přispět dobrovolným příspěvkem do kasičky, která je umístěna u vstupu do zámeckého nádvoří.