Přesně tak to vypadalo ve čtvrtek večer na louce U šesti lipek, která se nachází nedaleko Zdounek. Konalo se tam totiž druhé Pálení čarodějnic.

Ještě dříve než se zdounečtí vydali na louku, postavili v obci májku a připomněli si kladením věnců u pomníku padlých osvobození obce. Pak už jim nic nebránilo večerní zábavě.

„Já jsem tady poprvé a líbí se mi tu. Přijel jsem ale hlavně proto, že jsem kdysi hrával ve zdejší kapele, ve Zdounečance,“ svěřil se účastník Pálení čarodějnic Miroslav Trněný ze Zdislavic.

Se svou rodinou na louku zamířila i Radka Litvínová ze Zdounek. „Byli jsme tu i loni. A jsme spokojeni. Děti za čarodějnici tentokrát nešly, měly už totiž prý nějakou akci ve škole,“ prozradila Litvínová.

Pálení čarodějnic se ve Zdounkách odehrálo teprve podruhé. Na louce U šesti lipek se ale už v dřívějších letech konávaly takzvané mírové vatry. „Vloni jsme si řekli, že to vyzkoušíme, a letos jsme ho připravili znovu. Vatru nachystali zaměstnanci obecního úřadu, čarodějnici učitelka z naší základní umělecké školy, která má na starost výtvarný obor. Program pak vymyslela knihovnice se svými čtenářkami,“ prozradil za pořadatele starosta Zdounek Martin Drkula, který byl stejně jako většina návštěvníků s večerem spokojený. „Je to dobré. Řekl bych, že přišel i stejný počet hostů jako vloni,“ pochvaloval si.