„V chirurgické ambulanci o víkendu ošetřili zvýšený počet úrazů. Celkem osm jich bylo způsobeno následkem pádu na ledě,“ uvedla mluvčí tohoto lékařského zařízení Lenka Plačková. Většinou se prý jednalo o méně závažná poranění.

„Dva lidé však museli být hospitalizováni. Byla mezi nimi i sedmiletá dívenka, která uklouzla na náledí a při pádu utrpěla zlomeninu kostí předloktí. V současné době je již propuštěna do domácího ošetřování,“ doplnila Plačková.

Zranění zaviněná pády na namrzlých chodnících zaznamenali i v Uherskohra­dišťské nemocnici, i když jen v menší míře.

„Nějaké úrazy z uklouznutí jsme na traumatologické ambulanci měli, ale celkově se počet úrazů nezvýšil. Větší nápor pacientů očekáváme až v průběhu zimy, kdy se bude tvořit náledí častěji,“ podotkl mluvčí hradišťské nemocnice Jan Hrdý.

Významné zvýšení počtu zraněných kvůli zimnímu počasí nezaznamenali o víkendu ani lékaři traumatologického oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně. „Ošetřili jen pár pacientů, kteří měli zranění bezprostředně související s náledím. Jednalo se o jeden vážný úraz z autonehody způsobené na kluzké vozovce a jeden středně těžký úraz horní končetiny, který si přivodil mladý muž, když uklouzl na náledí, poznamenala mluvčí Karla Havlíková.

Také na Kroměřížsku prý byla v tomto ohledu situace zatím celkem klidná. „Úrazů nijak nepřibylo oproti běžnému normálu,“ informovala mluvčí Kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.