Podle mluvčího kroměřížské radnice Pavla Zrny v současné době obě strany dokládají nově odborné posudky a spor se řeší na úrovni právních jednání.

„Stále také ještě probíhá vyšetřování. Dosavadní jednání dávají naději, že by bylo možné spor řešit smírčí cestou a uplatněním pojištění, zatím ale konečné stanovisko známé není," poznamenal pro Deník Pavel Zrna.

Během posledních měsíců došlo mezi vedením města a dodavatelem stavby, kterým je Pozemní stavitelství Zlín, k několika jednáním. Na tom, které se uskutečnilo 18. dubna za účasti zástupců města a advokátní kanceláře Brož & Sokol & Novák s.r.o., došlo podle Miroslava Lukšíka, generálního ředitele Pozemního stavitelství Zlín, k rekapitulaci celé záležitosti.

„Shodně bylo konstatováno, že subjektem s přímou odpovědností za vzniklou havarijní situaci je s největší pravděpodobností subdodavatel naší firmy, tedy společnost Fastum Ball s.r.o., potažmo i jí zvolený projektant," řekl Miroslav Lukšík.

Na základě toho se podle něj obě strany dohodly, že společnost Pozemní stavitelství Zlín vyvolá do tří týdnů jednání nejen se svým subdodavatelem, ale i jím zvoleným projektantem Jiřím Čechem, a bude je informovat o aktuálních skutečnostech a žádat o návrh řešení.

„Závěrem bylo dohodnuto, že nejpozději do konce května bude vydáno společné mediální prohlášení, které bude obsahovat dohodnutý návrh řešení této záležitosti," konstatoval pro Deník ředitel firmy.

Střecha pódia na Velkém náměstí v Kroměříži se zřítila večer 24. června loňského roku. Regionem se totiž během osudného večera prohnal silný déšť, který k pádu konstrukce výrazně napomohl. Střešní plachta nad pódiem neunesla zátěž vody a po desáté hodině večer se zřítila k zemi: jen díky štěstí neutrpěl nikdo zranění.

Starostka Kroměříže Daniela Hebnarová tehdy na situaci reagovala trestním oznámením a případem se od té doby zabývala policie, několik znalců, statik a další odborníci.