Svou výpovědí ji tehdy v kroměřížské nemocnici podpořilo na devětačtyřicet lékařů. Po příslibu vlády, že jim navýší během dvou let platy, ale nastalo příslovečné ticho po pěšině. A zatímco z pacientů si na hrozící kolaps ve zdravotnictví už vzpomene jen málokterý, lékaři stále nezapomínají. Jsou totiž nadále v očekávaní, zda vláda dodrží, co slíbila.

„Po jednom měsíci si netroufám předjímat, co bude dál. V politice je to vždycky na delší dobu. Je třeba brát v potaz, že případné nové zdravotnické zákony musí být kvalitně připraveny a projednány napříč politickým spektrem,“ podotýká například lékař z kroměřížské nemocnice Jaroslav Novák, který výzvu rovněž podpořil.

Nadále však věří, že vláda ve svém rozhodnutí necouvne. Stejný názor sdílí také předsedkyně místní organizace Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů (LOK-SČL) Ivana Horková.

„Jsem optimistka a věřím, že to bude dobré a vláda slibům dostojí,“ konstatovala Horková. Během uplynulého měsíce se podle ní situace v kroměřížské nemocnici plně stabilizovala.

„Nestalo se, že by si některý z lékařů ještě rozmyslel své rozhodnutí zůstat s tvrzením, jak je nespokojený s rozhodnutím vlády,“ potvrdila Horková.

Klidnou situaci v nemocnicích po ukončení odborové výzvy potvrzuje také radní Zlínského kraje pro oblast zdravotnictví Hana Příleská.

„Situace je stabilizována, nemám informace, že by si ještě někdo rozmyslel stažení výpovědi. Ani ředitelé nehlásili žádné problémy,“ řekla Příleská. Přímo v kroměřížské nemocnici nakonec své výpovědi stáhlo osmačtyřicet lékařů, pouze jediný ze signatářů ji nakonec dodržel, a to ryze z osobních důvodů.