„Musím říci, že do té doby jsem nikdy o intoxikaci hořkou cuketou neslyšel. Ale protože nám pacientka o konzumaci cukety řekla, naše sestřičky napadlo, zda se nemohla tímto způsobem otrávit. Skutečně jsme pak našli v internetové databázi několik popisů podobných případů otrav, které vznikly po požití tykvovité zeleniny s obsahem cucurbitacinu. Potvrdili nám to i odborníci z toxikologického informačního střediska veVšeobecné fakultní nemocnici v Praze s tím, že zatím nikdy nebyla zaznamenána tak závažná otrava,“ uvedl lékař Ilja Ryšavý.

Cukety. Ilustrační foto.
Dala si zapečenou cuketu k večeři a skončila s otravou na JIP ve Zlíně

Cuketa se obecně považuje za netoxickou rostlinu.

 „Pokud však obsahuje větší množství cucurbitacinu, k otravě dojít může. Vysokou koncentraci látky v cuketách signalizuje hořká chuť. Po konzumaci hořkých cuket se dá očekávat průjem, křeče v břiše, ke zvracení dochází zřídka,“ říká vedoucí Toxikologického informačního střediska Kateřina Kotíková.

Potíže se objevují jednu až dvě hodiny po požití. Křeče v břiše mohou trvat i tři dny, průjem může přetrvávat déle.

Co dělat, když sníte cuketu a objeví se problémy?

Látka cucurbitacin je ve všech cuketách, jen v těch přerostlých a starších ho může být více a přicházejí v úvahu toxické účinky.

„Při podezření na otravu cuketami se doporučuje zvýšený příjem tekutin a dieta v podobě netučných jídel, jako je vařená rýže, suché rohlíky nebo banány. Při vážnějších potížích je určitě nutné kontaktovat lékaře,“ radí magistra farmacie Naděžda Procházková.

Nebezpečí na zahrádce

Látka cucurbitacin má rostlinu chránit před hmyzem a nemocemi, pro člověka může být ale nebezpečná. Vyskytuje se nejen u cuket, ale i u tykve, dýně nebo okurky.

„Cucurbitacin mohou obsahovat hlavně cukety pěstované na zahrádkách, cuketa zakoupená v obchodě se zeleninou by měla být z garantovaných semen, která ji neobsahují,“ vysvětluje Kateřina Kotíková z Toxikologického informačního střediska.

Hlavní organizátoři konference – primář Novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko a vrchní sestra téhož oddělení Marcela Pumprlová.
Krajská nemocnice se stane centrem renomovaných porodníků a pediatrů

Tepelná úprava nepomůže

Je možné vysokou koncentraci cucurbitacinu snížit tepelným zpracováním, nebo na to nemá vliv? O tom se často přou zahrádkáři i strávníci. „Tepelná úprava nemá vliv na jeho koncentraci v zelenině,“ je přesvědčena Kateřina Kotíková.

Rada na závěr

Pěstujte cukety pouze z kupovaných semínek.
Nepoužívejte semínka z vlastní úrody. 
Cukety sklízejte ve chvíli, kdy jsou ještě menší a křehké.
Nenechávejte je přerůst do velkých rozměrů. 
Každý plod před použitím ochutnejte, zda nechutná hořce. Pokud ano, vyhoďte ho.