Na nové dvě trasy z Hulína do Kroměříže a do Otrokovic, které stály více než sedm miliard, se asi nejvíc těšili právě obyvatelé Hulína.

„Lidem se totiž nesmírně uleví,“ řekl Deníku za obyvatele šéf hulínské radnice Roman Hoza. Město si polepší z hlediska bezpečnosti, snížení hlučnosti, prašnosti a výrazně by se mělo zlepšit ovzduší.

„Dnešní otevření je pro nás historickým mezníkem,“ zdůraznil Hoza.

To potvrdil i jeho stranický kolega premiér Petr Nečas. „Otevření tohoto úseku je dobrá zpráva pro celý region,“ prohlásil na včerejší slavnosti. Dodal, že je to i předpoklad pro ekonomický růst regionu. Vtipně také zalaškoval s vlastním příjmením, když konstatoval, že je rád, že všichni přijeli i přes nečas, který venku vládne. „Naplnil se cíl a projekt, který připravoval už před sedmdesáti lety Tomáš Baťa,“ připomněl pro změnu ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc.

Důležitost obou nově otevřených komunikací podle něj ukáže až čas. „Už teď je však jasné, že po dokončení všech tras bude křižovatka u Hulína jednou z největších v České republice,“ zdůraznil Švorc.

Oficiálně byla dálnice otevřena krátce po půl jedné odpoledne. Řidiči si však požitek z jízdy užili až o něco později. „Po skončení slavnosti demontujeme stany, všichni se rozjedou a bude následovat konečná prohlídka stavby a její dočištění,“ naplánoval odpoledne Švorc.

Ještě dřív, než ve tři hodiny odpoledne přijeli první řidiči, ovšem vyjeli na trasu silničáři. „Obě komunikace jsou průjezdné,“ potvrdil výrobní náměstek Správy a údržby silnic Kroměřížska Timoteus Políček.

Dodal, že mají na starost odklízení R55 a že na trase odpoledne pracovaly čtyři sypače. Nadšení z nové dálnice neskrývala už dříve v anketě Deníku například Magdalena Koktavá z Popovic. „Těším se na ni jak na smilování,“ řekla doslova.

Cestu si však motoristé zkrátí jen s platnou dálniční známkou. „Ministerstvo dopravy rozhodlo, že zde nebude udělovat žádné vyjímky,“ vysvětlil hulínský starosta.

Kolem páté hodiny odpoledne už si pak pochvaloval situaci na hulínském hlavním tahu. „Je to obrovský rozdíl. V pátek večer tu bývala zácpa a ohromný provoz, teď je Hulín krásně průjezdný,“ radoval se starosta s tím, že je až neuvěřitelné, jak rychle se městu ulevilo.