„Fandím nejen našim, ale všem sportovcům a přeji jim hodně úspěchů. I když na medaili nedosáhnou, budu rád, že se vrátí ve zdraví domů," řekl Deníku třeba Zdeněk Knedla z Bystřice pod Hostýnem, známý ovšem spíše jako valašský silák Železný Zekon.

Kromě hokeje sledoval například biatlonistku Gabrielu Soukalovou nebo rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou.

„Nestíhám se dívat úplně všechno, ale když mám volnou chvilku, rád se na olympiádu podívám," dodal.

Olympijským bojům ovšem nepropadají jen muži: mezi zaryté české fanynky se řadí i modelka a držitelka titulu Česká Miss World 2011 Denisa Domanská z Koryčan. Zdrojem informací ze Soči je pro ni internet a televize, ze sportů je jí nejvíc sympatický hokej a krasobruslení.

„S kamarády chodíme fandit do olympijského parku v Praze na Letné, kde zažíváme parádní atmosféru při utkáních. Věřím, že naši hokejisté přivezou medaili," doufá Domanská a dodává, že její nejoblíbenější sportovkyní je Martina Sáblíková.

Hry samozřejmě sleduje také ředitel kroměřížských sportovišť Karel Holík. Nejbližší ze sportů je mu pochopitelně hoje, už proto, že je také manažerem kroměřížského klubu. U české reprezentace ale doufá spíš ve štěstí.

„Pokud budeme mít takové jako v Naganu, můžeme vyhrát zlato. Jakákoliv medaile však bude obrovský úspěch," tvrdí Holík. Medaili by přál také Martině Sáblíkové i biatlonistce Soukalové.

„Na pět kilometrů je Sáblíková největší favoritka, placku by si zasloužila i Soukalová," dodal Holík.

Sportovcům v Soči fandí i ředitel kroměřížského Domu kultury Jiří Králík. Zajímavé jsou pro něj především běžecké disciplíny: a jak sám říká, raději má sporty, kde výsledek neovlivňuje bodování rozhodčích.

„Jde hlavně o sportovní výkony. Nejzajímavější je pro nás asi hokej, i když ne zrovna z pohledu českého mančaftu. Moc šancí podle mě nemáme. Spíš mě bude zajímat hra Američanů, Kanaďanů a Rusů. Bude to zajímavé," míní Králík.

Překvapením byl ale pro něj například včerejší kombinační sjezd Ondřeje Banka, který pokořil špičky ve svém oboru.

„Hodně mě překvapil. Ve sjezdu byl fantastický, nikdo to nečekal. Tomu říkám úspěch, doufám, že se takových překvapení dočkáme víc," uzavřel Králík.