Od přístaviště na Erbenově nábřeží zájemce vozila vyhlídková loď Bruno, která se po celý den prakticky nezastavila.

„Převezli jsme bezplatně zhruba 600 lidí, což je moc pěkné číslo. Chtěli jsme touto akcí upozornit na možnost plavby po řece Moravě a přispět tak i k popularizaci vodní cesty Baťův kanál, která by po vybudování plavební komory v Bělově na Zlínsku měla být prodloužena právě až k nám do Kroměříže,“ poznamenal místostarosta Pavel Motyčka.

Předposlední koncert roztančil publikum.
Publikum v Hulíně roztančil pohodový koncert. Přijel i Standa Hložek

O program na Velkém náměstí se postaraly formace AG Flek, Paci pac, Robbie Williams Revival a zmíněný Xindl X. Zahrnovala také balonkový happening, kdy do vzduchu vylétly balonky, kterým symbolicky vévodily velké číslice 760.

Oslavy po celý rok

Letošní oslavy, které mimo jiné připomínají i 25 let od zápisu Arcibiskupského zámku a Podzámecké i Květné zahrady na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, symbolicky zahájil lednový Novoroční koncert Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín konaný v Domě kultury.

Na zámku byla v květnu slavnostně představena mince s motivem městské památkové rezervace, kterou vydala ve spolupráci s městem Česká národní banka. Ve znamení oslav výročí se nesl například i festival Hudba v zahradách a zámku, červnový Vybarvený běh, srpnové krajské dožínky, barokní slavnost Hortus Magicus a mezinárodní festival vojenských hudeb.

Vídeňská filharmonie i Silvestrovské veselí

Výročí města připomene i říjnový Den uniformovaných sborů a také koncert na zámku 25. října, kdy město se správou zámku připomene vystoupením vídeňských filharmoniků výročí 175 let od konání zasedání ústavodárného říšského sněmu rakouských národů.

V prosinci obyvatele Kroměříže čeká tradiční adventní program a závěrečnou akcí k výročí 760 let města bude poslední den v roce silvestrovská oslava na Hanáckém náměstí.