Cestářům se tam totiž nedařilo dát do pořádku zdevastovaný úsek o délce zhruba sto padesát metrů. Motoristé tak museli využívat zdlouhavé mnohakilometrové objížďky.

Silnice je už ale naštěstí pár dnů hotová a lidé si mohou oddechnout. Další úpravy, které tam budou ještě prováděny, budou odbyty už za provozu.

„Našemu příbuznému se u Lhotky pokazilo kolo. Museli jsme pro něj dojet autem, takže jsme využili objížďky. Bylo to nepříjemné a složité. Jsem proto ráda, že je cesta už konečně otevřená,“ řekla Deníku v pátek s úlevou Jarmila Zakravačová z Jarohněvic, jež sousedí s Drahlovem.

Kdo se v místě vyzná, krátil si cestu jak nejvíce mohl. „Do Kroměříže se dá od nás z Kostelan dostat kromě Drahlova také přes Vrbku, tak jsem jezdil tudy. Na kilometry to vyšlo stejně, přesto jsem ale rád, že omezení skončilo,“ vysvětlil s úsměvem Jaroslav Gabrhelík z Kostelan.

Oddechnout si mohou také starostové okolních obcí: právě ti kvůli neplánovaně dlouhé uzavírce museli čelit dotazům od lidí, kdy už cesta bude opět průjezdná.

„Řada zdejších obyvatel jezdila přes obec do práce v Lubné či Kostelanech. Kvůli omezení si ale museli zajíždět na Soběsuky,“ řekl starosta Jarohněvic Pavel Husařík.

Komunikace u Drahlova, která v květnových dnech vlivem vytrvalých a silných dešťů na mnoha místech popraskala a sesula se, měla být podle Radka Berecky z Ředitelství silnic Zlínského kraje původně opravdu uzavřena jen na pár dnů.

Vlhkost si ale žádala své. „Cesta byla neustále podmáčena, cokoliv jsme už dali do pořádku, stále plavalo ve vodě. Nemělo to smysl,“ potvrdil Berecka.

Silnici nakonec museli kompletně rozkopat, nechat pořádně vyschnout a pak teprve udělat novou konstrukci.

„Navíc jsme museli namísto původních dvaceti metrů spravit sto padesát,“ upozornil Berecka.

Úsek je už několik dnů průjezdný bez omezení, cestáři se tam ale ještě vrátí.

„Je nutností vybudovat v místě příkopy, aby cesta byla odvodněna,“ uzavřel Berecka s tím, že náklady na rekonstrukci prozatím vyčísleny nejsou.