Na Kroměřížsku se jednalo o úseky Skavsko–Morkovice, Bystřice pod Hostýnem– Chvalčov, průtah Chvalčovem a trasu z Přílep ve směru na Lukoveček.

Rekonstrukce pomohly uhradit nevyčerpané peníze z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, jejich využití však bylo podmíněno právě využitím pouze do konce letošního roku.

„Jednalo se o takzvané neinvestiční opravy plošné obnovy. Ve všech případech byl odfrézován starý porušený povrch cesty a nahrazen novou živicí," upřesnil mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Jednou z nově opravených cest je průtah Chvalčovem, ten však není dokončen celý. Kvůli nedostatku financí dostala nový povrch pouze část silnice a opravit zbývá ještě dalších asi pět set metrů.

„Celý úsek byl ovšem v katastrofálním stavu, takže jsme rádi, že se podařila opravit alespoň jeho část," pochvaluje si tamní starosta Antonín Stodůlka. Kdy přijde na řadu i druhá část oprav, prý zatím sám neví. V plánu to podle něj kraj zatím nemá, záleží prý na mimořádných prostředcích. S právě skončenými pracemi je ale starosta velmi spokojen.

„Jedná se sice spíš o kosmetickou úpravu, nicméně i ta je velmi nákladná. Jsme proto velmi rádi, že nám kraj vyhověl, protože ten stav byl opravdu akutní," dodal Stodůlka.

Dalším na poslední chvíli opraveným úsekem byla cesta od Přílep ve směru na Lukoveček. Silničářům se ji podařilo dokončit už třiadvacátého listopadu, podle přílepského starosty tak práce trvaly pouhých pět dnů.

„Opravu stihli opravdu velmi rychle, rekonstrukce byla dokončena v dohodnutém termínu," netajil spokojenost Rudolf Solař.

Nový povrch na cestách si ovšem pochvalují především řidiči. Jejich auta totiž v některých místech dostávala dost zabrat. „Jezdím poměrně často přes Bystřici a Chvalčov a úsek, který se opravoval, už to dávno potřeboval. Ale takových cest je víc. Nejvíc trpí naše auta a opravy nám nikdo nezaplatí," zhodnotil třeba důchodce Lubomír Pešek z Bystřicka.