„Průtah městem je hotový. Zbývá ještě úsek u cukrovaru, který nemohl být spravený kvůli nedořešenému vlastnictví vlečky, která se na komunikaci nachází,“ komentoval včera starosta Hulína Roman Hoza.

Dodal, že tento úsek přijde na řadu pravděpodobně příští rok.

„Jsme moc rádi, že řidiči až na výjimky opravu přetrpěli. Našli se ale právě tací, kteří schválně přejížděli čerstvě namalované čáry. Taky s cyklisty občas byla potíž,“ kroutí hlavou starosta. Dva z řidičů si dokonce vysloužili pokuty.

„Nerespektovali čerstvě vyznačené vodorovné značení, přejeli ho a tím pádem zničili,“ potvrdila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Schválnost řešili dopravní policisté jako škodní událost a oba řidiči dostali pokutu tisíc korun. Náhrada škody bude firmě, která cestu opravuje, hrazena z jejich pojistek.

Samotní motoristé plynulé zprůjezdnění Hulína vítají.

„Zaplaťpánbůh za to. Když jsem ještě před čtrnácti dny projížděl Hulínem, málem jsem přišel o nervy,“ svěřil se pro Deník například Jan Loučka z Holešova. Teď doufá, že útrapy řidičů v Hulíně nadobro skončí.

Kromě cesty u cukrovaru však čeká Hulín na jaře ještě další oprava. „Příští rok by se měla dělat taky cesta na Kroměříž. Ta je ale odložena až na jaro,“ dodal Hoza.

Na jaře snad budou dokončeny práce pod železničním mostem. Optimistické představy, že bude oprava hotová ještě letos, totiž nakonec nevyšla.