Památkově chráněná budova pocházející z konce 16. století nebyla už v dobrém stavu a její oprava byla nevyhnutelná. S realizací město začalo už v roce 2014, kdy za osm milionu korun opravilo suterén budovy, kde následně vznikla expozice Karla Kryla.

„V tomto roce přišla na řadu nadzemní podlaží, jejich oprava se opravdu povedla,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec.

Stavební firma Stav consult s. r. o. Kroměříž se do práce pustila 1. února letošního roku. Náklady, které na rekonstrukci město vynaložilo, činí 19,5 milionu korun. Jedná se tak letos o jeho největší investici.

Vzali to opravdu od podlahy, úplně nové jsou šatny a sociální zázemí pro účinkující i návštěvníky. V novotě je také samostatný vstup, galerie i kabina pro technika zvuku a osvětlení.

Součástí budovy je i nový výtah, čímž se budova stala bezbariérová. Kulisy a techniku na jeviště už nemusí ochotníci tahat po schodech, práci jim ulehčí výtahová plošina. Samotný sál, kanceláře, ale i klubovna také prošli rozsáhlou opravou.

„Chtěli jsme tady skloubit původní prvky s moderními, myslím že se nám to povedlo,“ říká vedoucí spolku a radní Kroměříže Jiří Kašík.

Zázemí divadelního spolku zde zůstane, jejím předplatitelům bylo také věnováno první včerejší představení, nicméně plánuje se zde celá řada dalších akcí.

„Klub bude pořádat komorní divadelní představení i pohádky pro děti, koncerty jazzové, folkové i dalších žánrů, posezení u cimbálu, prostor zde najdou i výstavy výtvarných děl a fotografií,“ potvrzuje Jiří Kašík a dodává, že by zde chtěli také obnovit nedělní odpolední čaje s živou kapelou, které se ve Starém pivovaru pořádaly do roku 1977.

Na úvodní představení naváže představení pro děti, v neděli 23. září na ně zde čeká pohádka Hurvínkova dobrodružství.

Následující týden nová prkna ovládnou známé tváře, 25. září na návštěvníky čeká koncert Václava Kopty, 27. září zde vystoupí skupina Buty a 29. září přijede herec Miroslav Donutil.