„Jsem rád. Zatím o opravě moc informací nemáme, ale zdi už to určitě potřebovaly. Stejně jako chodníky,“ pochvaluje si rozhodnutí jeden z hulínských obyvatel Rostislav Burda.

Podle starosty Romana Hozy by se mělo začít pracovat každým dnem. „Jedná se o realizaci společného projektu města a Ředitelství silnic Zlínského kraje v rámci oprav po dokončení komunikací D1 a R55,“ objasnil Hoza.

Oprav by se tedy měly dočkat nosné zdi pod železničním mostem ve směru na Holešov a při té příležitosti město opraví i chodníky v podchodu. Co se týká zdí, chyba byla prý už při jejich stavbě. „Nejsou dobře udělány izolace a na jejich poškození má hlavně vinu spodní a srážková voda,“ postěžoval si starosta.

Oprava tedy podle něj tkví hlavně v odvodnění zdiva a řádném zaizolování. „Čekáme ale na rozhodující slovo hlavního investora, kterým je Ředitelství silnic a dálnic,“ dodal Hoza.

Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martiny Vápeníkové by celá oprava měla vyjít přibližně na dvacet milionů korun a práce by měly být zahájeny do měsíce.

„Jedná se o společnou investici města, kraje a ŘSD. My konkrétně opravíme na požadavek města nosné zdi,“ objasnila Vápeníková. Součástí projektu, kterou má na starosti město, jsou chodníky. Do jejich opravy se mohou dělníci pustit až po dokončení opravy zdí. Radnice už ale teď plánuje zahájit výběrové řízení.

Už nyní je jisté, že oprava omezí řidiče. Komunikace pod mostem bude totiž po dobu opravy částečně uzavřena. „Průjezd bude řízen semafory. Chtěli bychom požádat řidiče, aby v případě, že je to možné, volili raději objízdnou trasu po D1 a R55,“ žádá starosta. Omezení se bude samozřejmě odvíjet od rychlosti oprav, starosta odhaduje dokončení na letošní září.