Stejná situace se v tomto místě opakuje ještě několikrát za den. Jaký je ale rozdíl? Odpoledne po třetí hodině je doprava v Kroměříži na špičce, auta ve směru od Hulína stojí v koloně mnohdy až k Magnetonu a město je ucpané.

Projít v tuto chvíli přes stejný přechod v Tovačovského ulici je pořádný oříšek. Strážníci už tady nestojí, semafory jsou kvůli opravě nedaleké Spáčilovy ulice vypnuté a každý pospíchá domů. Než vás nějaký dobrák z kolony aut pustí, musíte čekat a doufat.

„Teď se mi podařilo přejít poměrně dobře, zhruba polovina řidičů je tolerantní, takže vás pustí. Rozhodně by ale bylo lepší, aby byly semafory zapnuté, hlavně kvůli bezpečnosti," postěžovala si Deníku třeba Miroslava Zaviačičová z Kroměříže, která právě místem procházela.

Celý problém, se kterým se už zhruba tři týdny lidé v Kroměříži musejí potýkat, zavinilo uzavření Spáčilovy ulice. Ta je totiž momentálně v obležení těžké techniky, která opravuje vozovku, a aby se provoz nezdržoval, Kroměřížské technické služby (KTS) semafory v hlavní ulici Tovačovského po dohodě s radnicí vypnuly.

Problémy to ovšem způsobilo nejen chodcům, ale i řidičům, kteří se leckdy i několik minut marně pokoušejí vyjet od tržnice na hlavní cestu, nebo z druhé strany od Domu kultury na tržnici.

„Nevím, proč není situace nějak lépe vyřešena. Je to totální kalamita. Řidiči jsou bezohlední, někdy až sprostí a kolona stojí až k tržnici. Kdyby nebylo chodců na přechodu, auta se ani nehnou. Myslím, že je víc takových, koho tato situace už pěkně vytáčí," stěžuje si na sociální síti třeba Denisa Lehkoživová.

S jejím názorem se ztotožňují i další řidiči. Například Petra Barabášová zaparkovala před třetí hodinou na parkovišti na tržnici, toho, jak bude později vyjíždět, se ale už předem obávala.

„Děsím se toho. Vypnutím semaforu se tady dopravní situace zhoršila. Chodci přecházeli dřív v tutéž dobu ve skupině a necourali po dvou každou minutu. Kolony aut navíc blokují jízdu v obou směrech, bude těžké vyjet," tušila řidička.

Obrnit se trpělivostí ale v těchto místech budou řidiči muset i během následujících týdnů. Podle vedoucího odboru služeb Lamberta Hanzala z kroměřížské radnice totiž potrvá tento stav do doby, než skončí práce na opravě Spáčilovy ulice – alespoň tedy její první části. Uzavírka by tedy měla podle všeho trvat až do konce května.

„Semafory jsou vypnuty zatím zkušebně. Město bylo kvůli uzavírce ucpané, městská doprava měla zpoždění a tak jsme vyzkoušeli světelné značení vypnout. Plynulost provozu se tím zlepšila," tvrdí Lambert Hanzal. Řada obyvatel Kroměříže má ale na věc přesně opačný názor…

Je podle vás nynější dopravní situace u Domu kultury 
v Kroměříži vyřešena 
ze strany města dobře? 
Co by podle vás plynulosti 
dopravy v tomto místě 
pomohlo? Napište nám 
nebo diskutujte pod článkem