Pokles zákazníků nejvíce pocítili pracovníci prodejen v Hulínské ulici, jež mají sídlo právě za mostem. Lidé z centra se k nim mohli dostat jen tehdy, pokud využili obchvat, což ovšem znamenalo kilometry navíc.

Most je od poloviny minulého týdne opět průjezdný a prodejci si konečně oddechli.

„Jsme rádi, že je konečně otevřený. Uzavírka se hodně promítla do našich tržeb, klesly až o zhruba dvacet procent,“ povzdechla si Hana Plačková z prodejny kočárků v Hulínské ulici.

O úbytek zákazníků se podle ní postaral i několik dnů opravovaný nedaleký železniční přejezd.

„To nás nejvíc rozzlobilo. Nejen, že se sem řidiči nedostali, ale pak se situace zkomplikovala i pro maminky. Během opravy přejezdu sice fungoval provizorní mostek, některé zákaznice to ale odradilo,“ poznamenala Plačková.

Až o polovinu se pak snížil obrat i čerpací stanici OMV.

„Co si budeme vykládat. Jsme rádi, že je most zase v provozu. I když se přiznám, že jsem o tom ani nevěděl,“ svěřil se zástupce vedoucího Richard Pola.

Ten také doufá, že klienti si k nim cestu nyní opět najdou.

„Jakmile si zvyknou, určitě se vrátí,“ věří Pola.

V prodejně s ručním a elektrickým nářadím, svářecí a strojírenskou technikou sice také uzavření mostu pocítili, na tuto dobu si ale naplánovali opravu prodejny.

„Odpočinuli jsme si, ale také jsme stihli přeskládat zboží a provedli jsme inventury,“ konstatoval tamní zaměstnanec Karel Dvorský.

Zprovoznění mostu nepotěšilo samozřejmě jen provozovatele prodejen v Hulínské ulici, ale také mnohé obyvatele města, nevyjímaje řidiče.

„Samozřejmě, že jsem rád. Cestu teď budeme mít kratší, když už nemusíme na obchvat,“ oddechl si například Jaroslav Havlíček z Kroměříže.