Několik obcí, které jsou od května uzavřené kvůli rekonstrukci silnice, a vjezd do nich je pouze na povolení, byly totiž od pátku až do neděle kompletně odříznuty od veškerého silničního provozu.

„Od pátečního večera do neděle byla silnice I/47 na trase Postoupky Bezměrov úplně uzavřena pro veškerou dopravu, včetně autobusů. Ve zmíněném úseku se totiž pokládaly obrusné vrstvy,“ informoval mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Potíže tak pocítili především obyvatelé vesnic, jež se nachází na uzavřené trase.

„Dopravní dostupnost k nám je teď hodně špatná. A o víkendu bylo ještě hůře, ale lidé mohou využívat polních cest. Jenomže ani to není dobré řešení, protože tam se dvě auta nevyhnou. Nezbývá nic jiného, než abychom to vydrželi. Pak budeme mít alespoň opravenou cestu,“ svěřil se například Rudolf Štábl z Postoupek.

Problémy pocítili také v penzionu Bězměrovský dvůr. „Protože sem mohou přijet naši zákazníci, jen pokud si obstarají povolení, a o víkendu byl navíc provoz zcela uzavřen, ubylo nám klientů. I když někteří se sem i přes omezení přece jen dostali,“ prozradila tamní pracovnice Lenka Šťastná.

Obdobně se vyjádřil i provozovatel penzionu Miloslav Pavelka. „Problémy nám to přineslo velké. Ale klienti si k nám cestu i tak našli,“ poznamenal Pavelka.

Kdo chtěl z uzavřených obcí o víkendu odcestovat, musel využít pouze vlaku.

„Kvůli nezbytným opravám opravdu autobusy do Bezměrova a Postoupek nejely. Spojů tam stejně o víkendu ani moc není. Od pondělí se nás už zase uzavírka týkat nebude, takže naše vozy opět pojedou,“ upozornil náměstek kroměřížské dopravní společnosti Krodos bus Vladimír Dostál.

Další omezení, které se bude opět týkat i autobusů, je ovšem naplánovano už na nadcházející víkend. „Silnice bude uzavřena od pátku od půl osmé večer až do neděle,“ dodal mluvčí kroměřížské radnice.