Svůj speciální stan s těmito atrakcemi tam bude mít Besip v rámci kampaně DOMLUVME SE! Ta má ukázat zejména mladým řidičům, jak je alkohol za volantem nebezpečný. A to si budou moci návštěvníci festivalu dokonce vyzkoušet na vlastní kůži.

„Na trenažérech si může například řidič osobního automobilu, který nikdy neřídil motocykl, porovnat jeho jízdní vlastnosti, což mu pak v praxi rozhodně pomůže lépe předvídat nebezpečné situace. To samozřejmě platí i naopak. Mimo to si může každý návštěvník na trenažérech zkusit, nakolik ovlivňuje alkohol jeho reakce za volantem,“ přiblížila vedoucí oddělení Besip ministerstva dopravy Zuzana Ambrožová.

Vyškolené hostesky a odborní technici budou připravení předvést a vysvětlit, jak má vypadat správně konstruovaná autosedačka a předpisově vybavené jízdní kolo.

Celou dopravní kampaň budou rovněž doprovázet projekce klipů a pořadů s tématikou bezpečnosti silničního provozu. Vedle stanu bude umístěn simulátor, který imituje náraz do pevné překážky ve třiceti kilometrové rychlosti.