Podle Pavla Křižky, který je mediálním zástupcem společnosti, je na vině změna technického zázemí vysílače. Původní bude zrušen kvůli zhoršené statice budovy bývalých kasáren na Hanáckém náměstí. Zákazníci mohou podle Křižky v daném období nárokovat stoprocentní slevu.

V budově se na konci roku propadly stropy.

„Kvůli neočekávanému prudkému zhoršení statiky v budově, kde má své technické zázemí mobilní operátor U:fon, zaznamenají kroměřížští zákazníci od pátku 11. ledna 2013 výrazné snížení kvality signálu. Společnost nenadálou situaci neprodleně řeší a začíná s výstavbou nové základnové stanice. Kvalita signálu se do normálu vrátí přibližně během jednoho měsíce," informoval Křižka.

Podle něj se situaci nedalo předejít. „Velmi nás to mrzí, ale nemohli jsme nic takového předvídat. Samotný objekt není v našem vlastnictví a o stavebních zásazích proto nemůžeme rozhodovat. Demolice domu byla původně oznámena na léto tohoto roku. Práce na výstavbě nové infrastruktury jsme proto měli naplánované na přelom února a března tak, aby naši zákazníci žádné omezení služeb nezaznamenali," řekl mluvčí operátora.

Vysvětlil také, proč tomu tak bylo. „Výstavbu na jaro jsme zvolili zejména s ohledem na použitou technologii propojování pomocí silných koaxiálních kabelů, které v nízkých teplotách často praskají," řekl Křižka.

Majitelem budovy je společnost PMS reality, která už před časem požádala Stavební úřad v Kroměříži o demoliční výměr. Podle mluvčího radnice Pavla Zrny společnost dostala povolení k odstranění stavby.

„Ze zákona má na to dva roky. Co vím, tak se mluvilo o tom, že by budovu měli zbourat na jaře nebo na začátku léta. Město by se o to začalo zajímat pouze v případě, že by stav budovy ohrožoval okolí," zdůraznil Zrna.

Mnoha lidem v Kroměříži ale situace i tak přinese spoustu nepříjemností.

„S jejich službami jsem byla spokojená, jsem jen trochu zaskočená, že mě o omezení neinformovali. Ale možná je to tím, že jsem dříve bydlela jinde a smlouvu jsem podepsala tam. Musím říct, že mi to pořádně zkomplikuje práci, protože jsem internet využívala každý den. Ale s tím člověk nic nenadělá. Jen doufám, že to brzy dají do pořádku," povzdechla si například Renata Kolomazníková z Kroměříže.