„V šesté třídě nás učitel zasvěcoval do historie olympijských her ve starém Řecku, kde vděční obyvatelé postavili svému vítězi pomník. U nás se to dlouhá léta nedařilo, museli to nakonec udělat jiní lidí," přiznal kvasický místostarosta Zdeněk Zapletal.

Dárcem pamětní desky byl Sokol Brno II, jejího odhalení se zúčastnil osobně i Miroslav Šupčík, syn slavného olympionika. „Vzpomínám na něj v dobrém, byl to táta. Faktem ale je, že zemřel v době, než já dostal rozum. Bylo mi tehdy devatenáct. Dneska bych už měl spoustu otázek a věcí, které bych s ním rád probral, ale už to nejde. Přiznávám, že jsme spolu mohli vycházet lépe, ale s dětmi je to vždycky horší," řekl pro Deník Miroslav Šupčík. Na svého tátu také vzpomíná coby na dobrého rybáře, který měl vždycky nějaký úlovek, spolu dělali mimo jiné i na modelech letadýlek.

Bedřich Šupčík, český sportovní gymnasta, první československý olympijský vítěz, se narodil 22. října 1898 v Trumau u Vídně, v početné české rodině. Jeho tatínek byl kočí, maminka vídeňská Češka. Bedřich byl vychováván u své tety Eva Skaličkové, sestry tatínka, a to právě v Kvasicích. Navštěvoval tady základní školu a začal cvičit v Sokole. Pro zajímavost, byl spolužákem spisovatele Jindřicha Spáčila.

„Ten jej ve svých vzpomínkách líčil jako veselého, dobře fundovaného chlapce, chytrého, vtipného. Od mládí však trpěl těžkou oční chorobou. O to více v něm bylo houževnatosti a touhy prorazit v životě, dostat se vzhůru, uplatnit se. Jeho výkony na kruzích, bradlech a koni nás uváděly v úžas, jeho nevelká postava byla samý sval, žádná tělocvičná disciplína pro něj nebyla náročná," citovala vzpomínky Květoslava Koutňáková z Kvasic, která už vydala několik knih věnovaných historii či současnosti obce. Po návratu z první světové války se odstěhoval Bedřich do Brna, kde se stal členem tamního Sokola. A právě ten se mu stal osudným, v roce 1924 jej totiž vypravil na VIII. olympijské hry do Paříže, kde jako první Čech a Čechoslovák získal první zlatou medaili ve šplhu na laně (dnes už neexistující disciplína) bez přírazu. Další medaile byla bronzová za víceboj.

Bedřich Šupčík zemřel ve věku 59 let, život dožil v obci Horosedly, kde rovněž podle jeho syna Miroslava byla už dříve odhalena pamětní deska. Na odhalení pamětní desky v Kvasicích také vzpomněli nešvar posledních let, a to, že děti už neumějí udělat ani kotoul, nebo právě šplhat. „Dříve to bylo v rukou sokolů, učili tělesnému pohybu. Přeji proto Sokolu, aby jeho řady houstly," řekl předseda klubu olympioniků Českého olympijského výboru Oldřich Svojanovský.

Výčet získaných medailí Bedřicha Šupčíka1926 – titul mistr světa v soutěži gymnastických družstev v Lyonu
1928 – stříbrná medaile na IX. OH v Amsterdamu v soutěži gymnastických družstev, 4. místo na bradlech a 6. v kruzích
1930 – obhájil titul mistra světa v družstvech a skončil druhý na kruzích (v Lucemburku)
1931 – poslední mezinárodní vystoupení mu přineslo bronz na kruzích a páté místo na bradlech