Pracovníci kroměřížské pobočky krajského Zdravotního ústavu tam ve spolupráci s městem prováděli zájemcům řadu vyšetření. „Chodím sice na pravidelné kontroly ke své praktické lékařce, ale kamarádka mi doporučila, abych využila dnešní akce. Po zdravotní stránce se cítím dobře, ale prevence by měla být,“ sdělila jedna ze zájemkyň o vyšetření Pavlína Kubíčková.

I když mezi čekajícími byly převážně ženy, pár mužů cestu do kulturního střediska také našlo. „Nejsem na této akci poprvé. Možnosti vyšetření využívám pokaždé. Chci si nechat hlavně změřit hladinu cukru v krvi, protože ta se při lékařských prohlídkách běžně neměří. Cítím se dobře, tak snad bude všechno v pořádku,“ doufal další čekající Jaromír Novotný.

Zdravotníci vyšetřovali lidem nejen krevní tlak, ale také prováděli odběr krve kvůli vyšetření hladiny cholesterolu a krevního cukru. „Přišlo hodně lidí, ale přivítali bychom i mladší ročníky zhruba kolem čtyřiceti let,“ posteskla si zdravotní laborantka Marie Wiedermanová.

Při měření výšky tlaku vyšetřující lékařka zjistila, že u většiny lidí jsou hodnoty spíše vyšší. „Je to asi tím, že jsou tady spíš starší lidi a ráno si nevzali léky, což je před takovým vyšetřením samozřejmé. V takových případech jim doporučím, aby si zašli ke svému praktickému lékaři a aby si tlak začali více hlídat,“ podotkla lékařka Jana Lžičařová.