O tom, jaká by mohla být nová zpřísněná opatření do konce listopadu včera již informovala některá media. Česká republika se v boji s koronavirem bude nejspíš inspirovat „rakouským modelem“, kdy se lidé bez očkování či prodělání nemoci nedostanou na veřejné akce.

„Očkování, je to jediné, co udrží vir pod kontrolou,“ komentoval opatření vcházející v platnost hejtman Radim Holiš.

Covidové oddělení nemocnice v západočeských Domažlicích
V Česku přibylo třináct tisíc nakažených. Vláda možná přestane uznávat testy

„Onemocnění se šíří. Ve školách je již 700 dětí v izolaci. Přes sto zaměstnanců ve školství je také v izolaci. Za úterý máme v kraji tisíc pozitivních. Momentálně jsme čtvrtý nejhorší kraj,“ varovala na konferenci Jana Hošková, ředitelka odboru protiepidemického Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

V souvislosti s vážnou pandemickou situací hejtman současně vyzval představitele měst a obcí, aby zvážili pořádání veřejných akcí.

„Apeluji, abychom tlačili na lidi, aby zvážili akce. Nemocnice se plní pacienty, zejména seniory. Již nyní hledáme kapacity, které budou v nemocnicích pomáhat s očkováním, testováním. Když to tak půjde dál, budeme v určitých chvílích počítat s dalšími opatřeními. Pokud plánujete akce, zvažte je,“ vyzval hejtman.