Zemědělcům nižší teploty vyhovují, jen by místo jemného mrholení uvítali spíš pořádný déšť.
„Pokud bude trvaleji pršet, určitě to pomůže zejména plodinám, které ještě nestačily zaschnout, to je například řepa cukrovka nebo některé brambory,“ domnívá se například prusinovický soukromník Petr Lipner.

Radost mají z chladnějšího počasí zemědělci, mrzutí jsou lidé na dovolené

Vláhy je podle něj stále nedostatek, což komplikuje přípravu půdy. „Je třeba začít orat, aby se v srpnu mohla sadit řepka olejka,“ dodává Lipner.
To zemědělci ze Skaštic Radomíru Zlámalovi už počasí příliš starostí nedělá. „Mně osobně je to jedno. Už zbývá jenom sklidit máky,“ vysvětluje Zlámal. Připouští ovšem, že letošní vedra zavinila nižší produkci, přesto si pochvaluje výnosy, které díky vyšším cenám předčily ty loňské.

Zato provozovatelům bazénů ochlazení náladu dvakrát nezvedlo. „Je to špatné. Už tak se letos potýkáme s nízkou návštěvností. Vyjma týdne, kdy byla velká vedra, k nám bohužel nechodí tolik návštěvníků, kolik bychom si přáli,“ postěžoval si správce kroměřížského koupaliště Bajda Zdeněk Kříž.

Na vině však podle něj není jen počasí. „Lidem už zkrátka běžné koupání nestačí. Vyhledávají další atrakce a spíš zamíří někam do akvaparku,“ uvažuje provozovatel.

Zatažená obloha zaskočila i Zdeňku Kozákovou z Morkovic, která právě tento týden vyrazila na rodinnou dovolenou.
„Vzhledem k tomu, že jsme ubytováni v kempu, nám to vůbec nevyhovuje. Snad se to zlepší,“ doufá Kozáková. V deštivém dni se alespoň chystá na prohlídku města a plavbu na loďkách. „Snad ten den nějak zabijeme,“ přeje si maminka dvou dětí.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE