Mezi těmi, kteří si zasloužili uznání v podobě pamětních medailí, upomínkových listů a věcných darů, byli také tři dobrovolníci z Kroměřížska.
Za svou nezištnou práci s dětmi a mládeží byl kromě Bronislavy Ševčíkové z Vrbky a Hany Apoleníkové z Kyselovic nominován i jednapadesátiletý Štefan Mikulec. Toho navrhl na ocenění starosta Rataj Antonín Říkovský.

„Shodlo se na tom i naše zastupitelstvo. Pan Mikulec je slušný člověk, věnuje hodně času mládeži a je mezi ní oblíbený,“ vyjádřil se včera Říkovský.
Štefan Mikulec pracuje více než dvanáct let pro TJ Sokol Rataje. Ve výboru zastává funkci trenéra fotbalového mužstva, vedl nejmladší skupiny fotbalistů mužstva žáků, se kterými dosáhl řady významných sportovních úspěchů a přešel s nimi coby trenér do skupiny dorostu.

„Vůbec jsem nepředpokládal, že bych získal ocenění. O nominaci jsem se dozvěděl teprve před měsícem,“ zavzpomínal Štefan Mikulec.
„Letos jsme s dorosteneckým mužstvem postoupili do krajské soutěže. Samozřejmě při tom všem mám málo volného času. Někdy to už také způsobuje problém v naší rodině,“ podotkl Mikulec.

Hejtman Libor Lukáš odměnil celkem dvaadvacet obyvatel Zlínského kraje.
Hana Apoleníková si získala obdiv dětí, mládeže i jejich rodičů za rozmanité výlety a cvičení ke zdraví.
Po třiceti letech věnovaných práci s dětmi, turistice, cyklistice, pořádání kulturních tradic či ekologii byla oceněna zase Bronislava Ševčíková.