Většina obyvatel Hulína však o rozhodnutí radnice nic nevěděla a pohled na pokácené stromy je dost rozhořčil

„Některým z nás to vadí, ale náš majetek to není. Kdysi tu kvůli tomu město dělalo nějakou anketu, jak dopadla nám už ale nikdo neřekl. Teď začali kácet a nás to nemile překvapilo,“ tvrdí například obyvatelka sídliště Josefa Merixbauerová.

O dění ve městě se podle ní většina tamních obyvatel příliš zajímat nemůže kvůli svému vysokému věku, sama však uznává, že za lidmi na sídliště přišel i starosta.

To potvrdila i její sousedka, jedním dechem však dodává, že v tom mnozí z nich přesto nemají jasno. „Pan starosta nám řekl, že tu bude rozšířený park, ale nikdo neví, jak to bude přesně,“ postěžovala si žena, která si nepřála být jmenována.

Podle samotného starosty však město lidi na sídlišti informovalo dostatečně. „Rozdali jsme do schránek přes tři sta dotazníků, ve kterých bylo uvedeno, co všechno se tady má budovat a podobně. S odpovědí se nám jich vrátilo jen asi čtyřicet,“ brání se starosta Hulína Roman Hoza.

Všechny informace se podle něj objevily navíc také v radničním měsíčníku a projednávaly se i na schůzích s důchodci. „I přímo v parku jsou každý den pracovníci městského úřadu, kteří lidem odpovídají na všechny otázky,“ poznamenal Hoza.

Začátkem příštího týdne se na místě prý navíc objeví informační tabule, která lidem celý projekt představí. Součástí rekultivace je podle starosty i obnova zeleně, což v praxi znamená vykácení šestapadesáti stromů.

„Teď to tady vypadá dost dramaticky, většina z nich byla ale značně poškozená a do pěti let by se stejně musely pokácet. Zůstanou tu jen ty, které jsou vzácné,“ vysvětlil Hoza.

V místě, kde stály staré kmeny, teď vznikne několik nových parkovacích míst, hřiště, a také sáňkařský kopec. Celý park se rozšíří na plochu asi dvakrát větší, lemovat ho budou nové chodníky, a také osvětlení. Každé volné místo pak zaplní nový strom, o zeleň tedy tamní rozhodně nepřijdou.

„S osazováním začneme už v létě. Cena projektu je asi šest milionů korun, od Ministerstva pro místní rozvoj jsme dostali třímilionovou dotaci,“ vypočítal Hoza.

Další čtyři miliony pak podle starosty město dostalo ještě na zlepšení sídliště Višňovice, tam vznikne hlavně nové parkoviště.

„Jsem za to hodně vděčná, postavit tady někde auto je opravdu nadlidský úkol. Město se hodně snaží, postaví nám i nové chodníky a osvětlení,“ říká smířlivě další tamní obyvatelka Kristýna Jasioková.