„Tenkrát nám bohužel nevyšla dotace. Proto jsem byl rád, že nás letos na jaře kontaktovala neziskovka a nabídla zajištění veškerého výsadbového materiálu, ochranné pletivo a kůly,“ vysvětlil starosta Rymic Martin Bartík. Na obci tak zůstalo zajištění dobrovolníků na výsadbu.

„Domluvili jsme účast členů místního mysliveckého a chovatelského spolku, dobrovolných hasičů i Rymických strašidel. Přes Facebook, rozhlas a plakáty jsme pozvali ostatní obyvatele,“ popsal Bartík.

Pestré aleje proti erozi a prachu

Za jeden den se podařilo vysadit čtyřiadevadesát stromů do hrušňo-javorové a lipo-javorové aleje. Na začátku cesty za Zakopalovou stodolou lidé vysázeli také osm hrušní máslovek. Dalších jedenáct javorů a hrušní polniček našlo nové stanoviště na polní cestě ve směru na Bořenovice.

„Stromy jsme vysadili za účelem snížení větrné eroze a prašnosti, pro zpestření velkých a holých hanáckých lánů a také proto, abychom s jejich pomocí vytyčili hranice polních cest,“ doplnil starosta Martin Bartík.

Letošní brigádou ale lidé splnili jen první tři etapy, v příštím roce obec plánuje vysadit dalších jednašedesát stromů v třešňové aleji a čtyřiatřicet stromů v dubovo-javorové aleji.

Lubomír Vaculín (ČSSD)
„Je to jeho osobní rozhodnutí,“ distancovali se od Lubomíra Vaculína straníci
Malířka Eva Milotová.
Musí se umět řádně kreslit, říká malířka Eva Milotová