„Návštěvníci se nenechali odradit mizerným počasím. Přišlo jich nezvykle moc, pět až šest tisíc. Nestačili nám ani kapacity parkovišť, řidiči parkovali všude, kde se dalo," pochvaluje si Hebnar.

Výstava se skládala ze dvou částí. V té první dopolední návštěvníci shlédli přehlídky a hodnocení hospodářských zvířat, odpolední nabídla ukázky dovedností koní, skokové soutěže či agility psů. Součástí byla také oblíbená prezentace moderní techniky či stájových technologií. O kulturní zpestření se postarala krojovaná dechová hudba Hanačka z Břestu.

„Těšila jsem se na všechno a líbí se mi tu. Zemědělská výstava je dobrá hlavně pro děti. Mnohé nikdy neviděly naživo hospodářská zvířáta," řekla Deníku jedna z návštěvnic Veronika Polášková ze Zlína, která přišla v doprovodu svého přítele Michala Salaje. „Já jsem tu poprvé a moc se mi tu líbí," řekl Salaj.

Další ročník tradiční Zemědělské výstavy chtějí organizátoři pořádat už v areálu nového výstaviště v Kroměříži. „Byla by škoda, kdyby taková akce zanikla. V novém areálu ji plánujeme pořádat každý rok, je o ni zájem," doplnil ředitel Okresní agrární komory Kroměříž Milan Hebnar.