Do kovbojského se převlékl například čtrnáctiletý Jan Krčmař z Kojetína. „Věnuji se trikovému lasování, žonglování s revolvery a práci s bičem už asi šest let a pořád mě to moc baví,“ prozradil mladý kovboj.

Umění se prý naučil sám, mimo jiné díváním na různé westernové scénky. Stejně tak hovoří i jeho o pět let starší kolega Josef Zahradník z Bezměrova, který se věnuje žonglování s revolvery a trikovému lasování.

„Naučil jsem se to doma, western se mi líbí. Máme u nás i koně,“ pochlubil se Zahradník.

Westernový den konaný každoročně v Bezměrově láká podle pořadatelů stále více lidí, stejně tak se zlepšuje i náplň celé akce.

„Začínali jsme od píky, sešlo se tu pár nadšenců westernového ježdění. S postupem času se utvořil kolektiv, který má o to zájem. Každým rokem se akce zlepšuje, zkvalitňuje, jak startující jezdci, tak i účast diváků. Westernový den dostává zvučné jméno,“ podotkl za pořadatele Josef Večerka. Na akci se podle něj sjeli koňáci z nejbližšího okolí, ale také z větších vzdáleností. „Máme tu i kamarády z Rožnova pod Radhoštěm, Brna nebo Rajnochovic,“ dodal Večerka.

Chválou proto nešetřili ani diváci. „Líbí se mi tady, jsem hodně spokojená,“ svěřila se Hana Benešová z Brna, která se přijela podívat především na vystoupení vnučky reprezentují rajnochovický ranč.