Plné dvě stovky modelářských výrobků jsou k vidění v pěti sálech a New Drive Clubu holešovského zámku. Atraktivní výstava prezentuje historii a současnost Leteckého modelářského klubu Čmelák Holešov a dalších klubů z celé Moravy. „Expozice nabídne modely letadel, železnice, aut, lodí a ponorek. Budou mezi nimi skutečné rarity, například obří větroně o rozpětí křídel až deset metrů nebo lodě, které vyhrály mistrovství světa," upozornila Dana Podhajská z pořádajícího Městského kulturního střediska.

Pozornost ale přitáhnou i předměty, které se k danému oboru vztahují: přilby, kombinézy a přístroje z řídící kabiny, které se dochovaly z dob fungování holešovského letiště. Doplní je historické dokumenty, velkoformátové fotografie z létání s modely a fotografie z činnosti holešovského modelářského klubu.

Podle jeho předsedy Miroslava Poláška jsou pro návštěvníky ve vymezených časech připraveny také odborné komentáře a projekce modelářských zajímavostí.

„Chceme lidem představit nejen naši práci, klub a akce, které každý rok pořádáme, ale také ukázat práci kolegů z regionu. Zveme zároveň mládež, které chceme ukázat, jak lze smysluplně trávit volný čas. Snad rozšíříme naše řady," dodal Miroslav Polášek.

Výstava hobby modelů je pro veřejnost otevřena od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin až do 23. prosince. Poslední výstava na toto téma se na holešovském zámku konala v roce 2013. (hed)