Program odstartoval v půl desáté dopoledne. „Chodíme sem pravidelně, když vyjde počasí. Dnes mi trochu vadí vítr a ten prach, co se víří, ale jinak je tady krásně a program je bohatý. Děti nejvíce obdivují letadla. Líbí se nám tady," pochvalovala si Alena Kamenčáková z Kroměříže.

Hned na začátku přilákal k pódiu kouzelník Jiří Hadaš. Zvědavcům z řad přihlížejících návštěvníků dokonce prozradil některé své triky. Ukázal také, jak si z nafukovacího balónku udělat jezevčíka.

Opravdové psy si mohli lidé prohlédnout při ukázkovém výcviku a zároveň se také přesvědčit, jak má správně vycvičený pes poslouchat svého pána.

Jednou z velkých atrakcí byl vrtulník, který tady kolem desáté hodiny přistál a všichni si ho tak mohli prohlédnout pořádně z blízka.

Svůj šermířský um předvedli rytíři a představili mladému obecenstvu, jak a s jakými zbraněmi se v dřívějších dobách bojovalo.

O kousek dál byl dětský skákací hrad, kolotoč a stánky s dobrotami. Nad hlavami kroužila letadla a jeden z letců dokonce předvedl akrobatické kousky. Odvážní jedinci se pak mohli i proletět.

Na pódiu dále vystoupil klaun, který přišel pobavit se svojí bublinkovou show.

Dětský den je tradiční každoroční akcí a všichni si ji pochvalují. Akce byla naplánovaná až do tří hodin odpoledne, takže lidé ještě po poledni stále chodili. „Právě jsme dorazili a nevíme kam dřív, je tady zase spousta atrakcí. Dnes jsme tu už po několikáté, vždycky se nám tu moc líbilo," popsala jedna z maminek.

AUTORKOU JE SOŇA LIČKOVÁ