Už od rána mohli rodiče s dětmi projít připravenou trasu lesem, která začínala u Zdravé vody a pokračovala až na koupaliště. Procházku lesem zpestřili pohádkové postavy, například čarodějnice se svou perníkovou chaloupkou, vodníci nebo třeba pejsek s kočičkou.

Přímo v areálu odehráli hned zrána své divadelní vystoupení malí ochotníci z Koryčan. Místní divadelnický potěr se po úspěšném vystoupení vrhli na trampolínu a skákací hrady.

Na třech kurtech probíhal turnaj v beachvolejbalu a nahlédnout mohli lidé také do vystaveného Ferrari a vojenského tanku.

Z koryčanského nádraží jezdil pravidelně historický vláček a vozil své pasažéry do nedalekých Nemotic. Cesta byla dlouhá přibližně deset kilometrů.

Pro cyklisty byla naplánovaná trasa kolem koryčanské přehrady, ke stříleckému hradu, kolem Cimburku a zpět na start, kde se sportovci mohli občerstvit.

„Akce je zaměřená především na rodiče s dětmi. Od rána byl pro návštěvníky připravený pohádkový les, který se určitě vydařil. Máme tady také nafukovací hrady a spousty dalších atrakcí pro děti. Sluníčko přilákalo hodně lidí. Jsme rádi, že se počasí vydařilo," pochvaloval si pořadatel akce František Trubačík.

Bazény už jsou napuštěny, ale na koupání to bude nejdřív za tři až čtyři dny. Jak vysvětlil starosta Koryčan Zdeněk Šmela, voda se musí nejdříve pořádně pročistit. „Provoz bazénů a celého koupaliště je hodně drahý, peníze to stojí i když se lidé nekoupou a pak se na tom hodně prodělává. Proto doufám, že se letošní sezona vydaří. Ta předchozí byla totiž velmi špatná," postěžoval si Šmela.

AUTORKOU JE SOŇA LIČKOVÁ