Jejím hlavním posláním je proměnit šedý vlakový podchod v Hulíně na příjemné místo plné barev a seznámit je s dějinnými událostmi města.

„Lidé půjdou ráno do práce a hned se jim zlepší nálada. Když uvidíte všechny ty barvy, zpříjemní vám to den,“ myslí si Lumír.

„Takových akcí je pomálu. Většinou chce někdo uchvátit okolí. Nechá posprejovat zeď. Tohle je jiné, protože iniciativa vzešla od někoho, kdo tady bydlí a okolní prostředí se mu nelíbilo. Proto přišel s návrhem, jak to tu udělat hezké. Měla by se z toho stát tradice,“ míní sprejer, který se nejrůznějších legálních jamů účastní zhruba jednou za měsíc. Jak sám říká, nelegální sprejerství vandalismus ho neláká.

„Je to již dlouho, kdy jsem vytvořil nelegální graffiti,“ přiznává Lumír. I přesto si svou identitu chrání a publicitě se brání. Mluví za něj jeho díla. Jedno z nich doplní řadu dalších 21 maleb věnovaných historickým okamžikům. Milan Ženožička vyjmenovává některá z vyobrazení.

„Objeví se tu malby přibližující Standu Hložka, cukrovar, Spartak Hulín, Pilanu, druhou světovou válku, současnost, portál,“ ukazuje Ženožička. „Do akce jsme zapojili děti, mládež, ale i seniory. Máme natisknutá trika, udělaný videoklip,“ dodává Ženožička.