Do sportovního zápolení se mimo jiné pustily i děti, stejně jako v předcházejících ročnících závodily v jízdě na bobech a saních.

Účastníci se rekrutovali ze Slavkova pod Hostýnem i okolních obcí.

Mezi startujícími se objěvili například i bobisté z Přerova. Neoficiální osmý ročník byl však oproti tradici posunut na jiné místo v zimním areálu Hůrka.

„Dříve se skákalo hned u místního lesa, jenomže teď je tam vysoká tráva a nebylo by to ideální,“ zdůvodnil starosta obce Jan Mikšík. Zhruba sto padesát diváků nejprve sledovalo závod na šedesátimetrovém svahu v podání dětí.

Po dvou kolech měla nejlepší součet časů domácí sedmiletá závodnice Adélka Tiefenbachová.

„Jelo mi to pěkně, jen jsem se odrazila a snažila se trefit cílové branky,“ svěřila se Adélka. Radovat se tak mohla z hlavní ceny, nových bobů.

Ale hned je vyzkoušet nechtěla.

„Nechám si je na příští zimu,“ podotkla. Nikdo z dětí však neodešel s prázdnou, ceny čekaly na všech jednatřicet malých závodníků.

Hlavní pozornost se poté upnula na skokany.

„Dřív jsme měli můstek vysoký asi metr. Jenomže naposledy, tedy v roce 2006, se nám jeden ze závodníků zranil, tak jsme raději zmenšili můstek zhruba na půl metru,“ upřesnil starosta Mikšík.

Mezi čtrnácti odvážnými se objevily i dvě dívky. Nejdále doskočili tři domácí zástupci – Michal Kopřiva, Josef Kopřiva a Pavel Kužel. Velký souboj se strhl i mezi nejstaršími účastníky.

Kdo chtěl získat hlavní cenu: litr rumu, musel v součtu obou skoků dolétnout alespoň na hranici čtyř metrů. Nejlépe se nakonec vedlo šestačtyřiceti­letému domácímu borci Jaroslavu Kuželovi.