„I přes horko je účast vysoká účast. Máme přihlášeno přes sto koní. Někteří závodníci přijeli až ze Slovenska," řekl organizátor Milan Skýpala.

Podle něj se na parkurových závodech soutěžilo v šesti kategoriích. „Jeho vyvrcholením byl hanácký pohár, který se skládá ze dvou soutěží, parkuru stupně L a stupně S. Vyhrála dvojice, která měla nejmenší počet trestných bodů a trať projela v nejkratším čase," přiblížil Skýpala.

V prvním kole bylo přihlášeno dvaatřicet dvojic, ve druhém pak třiadvacet. „Obě soutěže budou vyhlášeny zvlášť a poté vyhlásíme hlavního vítěze," řekl organizátor závodu.

Mezi diváky se dali najít jak příznivci parkurového skákání a také rodinní příslušníci závodníků. Přišli se podívat ale i lidé z okolí . „Tento sport se mi líbí, jezdím zhruba na pět šest závodů. Loni to bylo také fajn," pochvaloval si například Martin Malenovský z Kojetína.

Stejně jako on ani organizátor si před závodem netroufal odhadnout, kdo z jezdců by mohl vyhrát.

Tajemník soutěže doplnil, že pravčickým se v posledních letech nedaří pohár vyhrát.

„Máme úspěchy na těch nižších soutěžích. Ale i zde máme několik nadějí, například Petra Zavadilová, která je z domácí stáje a má koně, který by mohl vyhrát, ale konkurence je opravdu velká," krčil rameny Skýpala nad vítězem poháru.

Tím se nakonec stal Jiří Malý s koněm Clark-L ze stáje Montana o. s.. Malý obhájil loňské vítězství o Hanácký pohár.

Dalšími vítězi jsou: v kategorii parkur stupně „ZM" Jana Drbalová, doufázové skákání 100/110 cm děti/ junioři vyhrála Lucie Urbanová.

Petra Zavadilová zvítězila v kategorii doufázové skákání 100/110 cm. Petra Smékalová pak v kategorii stupňovaná obtížnost do 110 cm a žolíkem 120 cm. Zuzana Ivánková, vyhrála parkur stupně „L".

Jana Přikrylová