„Byl to vydařený den. Připravili jsme také polední překvapení, kdy přiletěl bonbónový kouzelník a z nebe tak padaly bonbony. Trochu jsme se báli počasí, zapršelo naštěstí až na závěr v pozdních odpoledních hodinách," řekla ředitelka Domu kultury v Kroměříži Daniela Hebnarová.

V průběhu dopoledne i odpoledne se uskutečnily akčně pojaté ukázky zásahové policejní techniky, městská policie ukázala práci se psy nebo také simulované zásahy. Kdo má rád psy a agility mohl se přijít podívat i na jejich vystoupení. Děti se mohly zapojit do mnoha sportovních činností a pobavit se v rámci dalších kolektivních her. Zkrátka nepřišly ani nejmladší děti, které si mohly vlastnoručně vyrobit drobné dárečky.

Na odpoledním programu nechyběla oblíbená pohádka Povídání o pejskovi a kočičce s následnou maňáskovou dílničkou.

Novinkou byl letos lidský stolní fotbal, který má stejná pravidla, jako klasický stolní fotbálek, jen s tím rozdílem, že jej účastníci hrají celým svým tělem spolu s ostatními hráči. Vstupné na tuto atrakci bylo po celý den konání akce zdarma.

Ve spolupráci s filmovým festivalem ve Zlíně byla připravena i soutěž v kreslení nejkrásnějších klapek. Ve dvacet hodin pak bylo na náměstí slavnostní vyhlášení nejlepší klapky společně s promítáním krátkých animovaných filmů pro děti. Během celého dne se uskutečnili organizované prohlídky veterinární kliniky a zvířátek v ní nejen pro budoucí malé veterináře a veterinářky.

Odvážnější děti mohly přijít na pódium a zazpívat ostatním do mikrofonu svou oblíbenou písničku, některé doprovázely i rodiče.

Zajímavé vystoupení předvedl taneční soubor ze soukromé umělecké školy D-Music. Vedoucí souboru také vyzvala rodiče, které vystoupení zaujalo, k zápisu svých dětí. Svou práci lidem předváděly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Je podle mě velmi dobře, že se takto prezentují dětem a ukážou jim, že když je někde potkají, nemusejí se jich bát a budou vědět, že jim chtějí vlastně pomoci," pochválila jedna z návštěvnic Jana Koňárková. S dalším programem byla také spokojená. „Prošli jsme úplně všechny atrakce a stanoviště. Trošku mě ale překvapilo, že byly všechny kolotoče a skákací hrady placené. Bylo to ale fajn, jen možná na letišti to bývalo o něco lepší. Děti si tam víc pohrály a měly větší vyžití, jako třeba vození na lodičkách na Bágráku," zhodnotila maminka z Kroměříže.

Trochu obsáhlejší program by uvítala také další z maminek Kateřina Plášková. „Moc se tady dětem líbilo, já jsem zase potkala celou řadu známých, takže to bylo velmi příjemné. Jen si myslím, že pro děti mohlo být připraveno trochu víc soutěží, aby jsme nechodili jen po kolotočích," zhodnotila další kroměřížská maminka. Velmi spokojený byl například devítiletý Matýsek z Kroměříže. „Líbili se mi policajti a hasiči. Taky jsem si s klukama mohl zahrát hokej. Skákací hrad byl taky super. A vyrobil jsem si placku s mimoňem, kterou si dám na aktovku," pochlubil se chlapec.