Konalo se zde totiž tradiční recesistické házení kladivem. A letos padly dva nové rekordy.

„V kategorii mužů hodil nejvíce Vratislav Švejcar, čtrnáct a půl metru. V kategorii žen zvítězila Hana Sedlářová, která hodila šestnáct metrů. Oba tak překonali dosavadní rekordy,“ přiblížil výsledky Bohuslav Dřímal z pořádající Tělovýchovné jednoty Medlov.

V soutěži změřily síly i děti a mládež, nový rekord ale nikdo z nich nehodil. Bojovnost jim však nescházela. „Jsem tu poprvé. Uviděl jsem tu kluky, které jsem se rozhodl vyzvat. Vypadali totiž, že by mohli házet jak já, tak jsem je chtěl porazit a povedlo se. Mám před nimi náskok tři metry,“ pochlubil se během závodů patnáctiletý Lukáš Barnet z Tetětic. Nakonec vyhrál i v kategorii soutěžících nad deset let.

Štěstí ve hře neměl ale každý, například dvanáctiletý Jakub Holas z Kroměříže. „Přijel jsem sem podruhé. Poprvé jsem vyhrál, dneska to tak ale nevidím. Ani jsem na to netrénoval,“ prozradil Holas.

Součástí recesistického odpoledne byla i soutěž v pití piva na čas, samozřejmě jen pro dospělé. U žen nakonec zvítězila Milada Šimčíková, mezi muži René Šimčík.