„Taneční kurzy mají na zámku v Holešově velkou tradici a těší se pozornosti veřejnosti. Letos na podzim se učilo tančit přesně stovka čtyři studentů druhých ročníků především z holešovského gymnázia a střední policejní školy. Pod vedením Aleše Mědílka z Taneční školy A. & A. Mědílkovi Zlín se postupně protančili až k závěrečné prosincové koloně,“ přiblížila mluvčí Městského kulturního střediska Dana Podhajská.

„Jsme velmi rádi, že se kurz koná, že nám do plánů nevstoupil covid, jako tomu opakovaně bylo v minulých letech. To jsme byli nuceni kurz několikrát přerušit, a dokonce posunovat i termíny závěrečných plesů,“ řekla produkční kurzu Jana Slovenčíková.

Kroměřížsko je od neděle znovu pod sněhem. V pondělí navíc v některých částech regionu napadlo několik centimetrů nové sněhové pokrývky. Na snímku Holešov v pondělí odpoledne.
Kroměřížsko je znovu pod sněhem. Místy v pondělí napadlo i několik centimetrů

Například loňští druháci sice zahájili kurz na začátku října, v důsledku covidu se však ples původně plánovaný na prosinec nakonec několikrát posunul a nakonec se konal až v dubnu.

„Pro dívky je v Holešově typická dlouhá bílá róba, pro chlapce oblek, což není pravidlem v jiných městech. Závěrečný ples je poté opravdu krásnou společenskou podívanou rámovanou impozantními prostory barokního Velkého sálu. K tanci a poslechu hraje vždy skupina Quatro. Velký úspěch mívají také fotokoutky na zámecké chodbě,“ poznamenala Dana Podhajská.

„Dívky mají krásné šaty, jsou jako princezny. Je to opravdu krásná podívaná. Jsme velmi rádi, že se kurz koná, že nám do plánů znovu nevstoupil covid, jako tomu opakovaně bylo v minulých letech. Kurzy jsme několikrát přerušovali, a dokonce posunovali termíny závěrečných plesů,“ uzavřela Jana Slovenčíková.