Kvůli počasí byly však některé atrakce zprovozněny až v pozdějších hodinách, už od rána ale hrála hudba a lidé s deštníky se pomalu shromažďovali pod pódiem.

Na něm pak vystoupil kouzelník, zazpívali a zatancovali děti z folklórního souboru Zrníčko, a herci z Malé Scény ze Zlína sehráli představení Pipi dlouhá punčocha.

Po poledni, kdy už na chvíli vysvitlo sluníčko, byly všechny skluzavky, nafukovací prolézačky i horolezecká stěna plně v provozu a děti si jich náramně užívaly.

Velkým lákadlem byl mimo jiné stan, kde si nechali zájemci na své obličeje malovat svá oblíbená zvířátka – zábavu v podobě malování na obličej si přitom nenechali ujít ani mnozí dospělí.

Pro ně ovšem pořadatelé připravili i soutěž s pivem: každou celou hodinu totiž zaznělo do mikrofonu heslo, a ten, kdo jej jako první řekl u stanu, vyhrál balení piv a hezkou sklenici k tomu.

Akce Den pro rodinu v Holešově byla už druhou zámeckou akcí uspořádanou společností Enapo.

„Takových akcí máme na léto naplánovaných celkem šest. Obnášejí spoustu atrakcí a soutěží, je zde také stánek se značkovým textilem Ríša, což je náš maskot, a v plánu je ještě dětská tombola. Závěr dne pak bude patřit dětské diskotéce," popsala za pořadatele Petra Pohlreichová.

Sobotní den si nakonec užilo několik stovek lidí, a jak poznamenala třeba Petra Voldánová z Přerova, u dětí měli největší úspěch koně, na kterých se mohli i projet.

„Jsme tady letos poprvé a hrozně se nám tu líbí. Je zde opravdu spousta věcí a perfektních atrakcí pro děti. Počasí je sice všelijaké, ale i tak si to užíváme," pochvalovala si maminka.

Lidé přicházeli během celého dne. „Právě jsme dorazili a nevíme kam dřív. Je tady toho zase spousta. Byli jsme se tu podívat už minulý rok a byli jsme moc spokojení. Bohužel letos to počasí moc nepřeje," dodal Vladimír Horvát.