Po celý víkend byl pro návštěvníky připraven bohatý program, občerstvení a také spousta zajímavých výrobků. Letos se sešlo téměř na čtyřicet prodejců. Někteří nabídli tradiční řemeslné výrobky, objevily se například slaměné ozdoby, dřevěné hračky, dlabané dřevěné mísy, patchwork, bižuterie, zdobené perníčky a nechyběla ani vánoční dekorace.

Letos se výstava konala už po desáté. Jak řekla spolupořadatelka Jaroslava Kvasničková, jedná se o tradiční akci.

„Vznikla už před několika lety a začali s ní chvalčovští nadšenci a ženy. Akce se konala v trochu menším měřítku, začátky byly skromné. Dnes má výstava ale už jméno, přijela se podívat spousta lidí," pochvalovala si Kvasničková.

Podle ní se lidé mohou na výstavě inspirovat a také pomalu vstřebávat vánoční atmosféru.

„Je připraven pestrý program, pro děti dílničky, kde si mohou vyrobit nějakou drobnost, zajištěno je samozřejmě i občerstvení. Myslím, že se akce povedla. Každý tady může nabrat sílu než začne předvánoční shon," dodala Kvasničková.

V sobotu a v neděli byla výstava otevřená vždy od desíti do sedmnácti hodin. Program zpestřily například folklórní soubory Píšťaličky a Malá Rusava, country skupina Hogo Fogo, děti ze Základní umělecké školy z Bystřice pod Hostýnem nebo třeba kapela Paseky.

Z výstavy lidé odcházeli nadšení. Akce sklidila velký úspěch. Například Hana Kosíková z Bystřice odcházela s úsměvem a taškou plnou dobrot a dárků.

„Využila jsem příležitosti a nakoupila jsem nějaké dárečky. Jsou to jen maličkosti, ale doufám, že udělají radost. Líbilo se mi tady, byla k vidění spousta zajímavých věcí," chválila akci Kosíková.

O organizaci výstavy se postarala chvalčovská Kulturní komise ve spolupráci s občanským sdružením Paseky.