Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) proto už počítá s opravou, hotova by měla být do Vánoc. „O opravách zatím nic moc nevíme, ale všiml jsem si, že už tam mají nějaké značky. Hlavně tady máme konečně zase klid," podotkl na místní obyvatele Karel Krejčí z Prusinovic. Podle něj byl provoz na objížďce mnohdy neúnosný. „Když jsem chtěl vyjet od domu, tak jsem se hodně načekal, byly to kolony aut," podotkl Krejčí.

Podobný názor má i další obyvatelka obce. „Mezi Prusinovicemi a Tučapy je to opravdu špatné, jsou tam vymleté krajnice a značení podle mne nestačí. Je to dost nebezpečné," míní žena.

Podle ní se v některých úsecích dvě protijedoucí auta jen těžko vyhýbají. „Mohli tam snížit rychlost a více na to upozornit. Zatím ani nevíme kdy se s tím začne něco dělat," poznamenala obyvatelka.

O mnoho víc informací ovšem nemá ani starostka obce Květoslava Smolková. „Je to záležitost, kterou řeší Městský úřad Holešov s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje," pokrčila rameny.

Připouští, že práce zavisejí i na dobrém počasí, přesto doufá, že by do Vánoc mohla být oprava hotova. „Nejhůř je na tom sjezd od nás do Tučap, kopec Díly, tam jsou celé krajnice podebrané," upozornila.

Podle ŘSZK by práce měly začít v polovině října a hotovo by mělo být do konce listopadu. „Zhotovitel stavby projednává úplnou uzavírku po dobu asi deseti dní v polovině listopadu. Živičný koberec by se tak mohl položit ve vybraných úsecích naráz v celé šířce," upřesnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Ke značení nebezpečných míst, které místním lidem připadá nedostačující, slíbil, že do zahájení prací označí nebezpečná místa Správa a údržba silnic Kroměříž, od poloviny října pak zhotovitel celé stavby.