Za částku čtyřicet tisíc korun totiž nechali policisté připravit podrobné informační plakáty a letáky plné užitečných rad a telefonních čísel, které pomůžou nejen zasahujícím, ale především poškozeným.

„Materiály se vtěchto dnech postupně objevují na všech obvodních odděleních policie. Plakáty budou postupně vyvěšovány na přístupných místech, jako je například městská hromadná doprava, čekárny lékařů, vlaky nebo domovy důchodců,“ přiblížila Blanka Králová zpreventivně informační skupiny kroměřížské policie.

Během února se do oběhu navíc dostanou tematicky laděné igelitové tašky, které budou rovněž potištěny stručnými radami.

Domácí násilí je podle policistů ina Kroměřížsku stále vážnějším problémem. Jen za loňský rok byla totiž zdomu kvůli němu vykázána skoro desítka agresorů.

„Vždy se jednalo omanžela nebo syna, kteří týrali své rodiče nebo družky. Také letos byl už zdomu vykázán muž, který týral starou maminku,“ informovala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Ktomu, aby našli odvahu oznámit problémy doma také další poškození, má pomoci právě aktuální akce, která už zaznamenala první odezvy.

„Obrovský zájem je zejména oletáky pro oběti, celý projekt však zaujal také policejní Správu Jihomoravského kraje, která ho chce realizovat vrámci celé regionální působnosti,“ nastínila Králová.

Ze všeho nejdůležitější je však podle Králové fakt, aby se oproblému začalo konečně hovořit.

„Aby se oněj začali lidé zajímat a domácí násilí už nezůstávalo pouze za těmi zavřenými dveřmi,“ doplnila Králová.