Už v příštím roce začne realizace projektu Národní centrum zahradní kultury Kroměříž. Přijde na 337 milionů

„Nynější zahradnictví je zbytečně velké. Nové moderní a hlavně menší budou tvořit tři dřevěné objekty, budova pro zaměstnance, vytápěná garáž a dílna, objekt na sypké a skladové materiály, součástí je také prostranství pro parkování aut,“ přiblížil plány koordinátor projektu Ondřej Zatloukal.

Jelikož nové zahradnictví nebude na celé rozloze toho dosavadního, zbytek volné plochy bude určen pro volnočasové aktivity návštěvníků, v části porostou také nové stromy. „Počítáme s tím, že budovat se začne někdy na jaře, práce by měly být ukončené do konce sezony,“ informoval Zatloukal.

Práce na stavbě se návštěvníků Podzámecké zahrady s velkou pravděpodobností příliš nedotknou.„Je možné, že prostor kolem stanoviště bude ohraničen, ale žádná velká omezení nehrozí,“ potvrdila Deníku mluvčí Národního památkového ústavu Kroměříž Dagmar Šnajdarová.

Reorganizace zahradnictví bude první etapou, následovat pak budou úpravy a změny, které se dotknou také Arcibiskupského zámku a Květné zahrady.„Ve druhém patře zámku vznikne nová stálá expozice věnována právě zahradní kultuře. Spuštěna by také měla být rekonstrukce Květné zahrady,“ konstatoval pro Deník koordinátor projektu Zatloukal.

Projekt Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži má být realizován do roku 2014, díky dotaci Evropské unie přijde na téměř 337 milionů korun.