Nyní jsou všechny podklady konečně zpracovány a čeká se už jen na jediné. Na dotační výzvu.

„Zpracovali jsme všechny podklady, provedlo se rozdělení objektů a dá se říct, že teď už je to jen otázka toho, kdy bude vyhlášena výzva,“ prozradil Deníku starosta Holešova Zdeněk Janalík.

Všechny pozemky město odkoupilo už loni a stavbě už by i díky tomu neměl stát v cestě žádný problém. Samozřejmě kromě nedostatku peněz. „Pokud finance získáme a všechno půjde hladce, stavět by se mohlo začít už na konci letošního roku,“ opatrně naznačil starosta.

Dodavatele vybere Ředitelství silnic ZK

Další plány, předpokládaná doba stavby, to všechno je prý otázka domluvy a uvážení stavební společnosti, která bude zajišťovat realizaci. Tu má na starosti vybrat Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Za pár let by se tedy centru města mohlo značně ulevit. Zmizet by měly kolony aut, které nyní míří směrem na Zlín a Hulín.

Stavba má tím pádem mezi obyvateli spoustu příznivců. „Samozřejmě se těším, že město bude klidnější,“ neskrývá radost například Barbora Vaňková z Holešova. Najdou se ale i tací obyvatelé, kteří mají jiné priority. „Myslím si, že hlavní je spravit cesty ve městě. Nejdřív se má dělat pořádek v bytě a pak okolo,“ míní třeba Jaroslav Sekera.